E

Eylül Olimpos ve Selvim Bungalows

Eylül Olimpos ve Selvim Bungalows

Size bir sır verelim mi ? Eylül Olimpos'ta tatil yapmak için en ideal ay. Sebepleri saymakla bitmez ama bir kısmını birazdan sayarız. Şimdi tabi eylül ayına gelene kadar bunu bize neden söylemediniz diyebilirsiniz. Haklısınız bu konuda ama sebepleri anlatınca yazın tatile gelenler neden eylülde gelmedik diye pişman olacaklar ve eğer biz size bu sırrı yaz başında verseydik hepiniz eylülü bekleyecektiniz. Düşünsenize yazın ortasında boş bir işletme olacaktık, Allah muhafaza..


Birincisi eylül ayı fiyatları yaz aylarına göre daha uygun. Bizim fiyatlarımız Olimpos ortalamasının zaten üzerinde ve bizi tercih eden misafirlerimiz daha çok fiyata değil hizmet kalitesine önem veren bir kitle ama yine de az ödemek mutlu edici bir şeydir, eylülde tatile gelirseniz az ödersiniz, nokta.


İkincisi eylül ayı Antalya geneli havaların boğucu sıcaklardan kurtulup sıcak ama boğmayan türüne geçtiği bir dönemdir. Yani denize havuza keyifle girilebilen, güneşlenilebilen ( Böyle bir kelime Türkçe'de var mı yok mu yazı sonrası araştıracağız :)  )   ama aynı zamanda sizi rahatsız etmeyen bir sıcak kıvamında bir hava söz konusu. Akşamları ise hafif serin insana enerji veren bir ortama dönüşüyor. Yani iklimin, dünyanın kliması olsa manuel ayarlansa ancak bu kadar güzel olur. Hal böyleyken bu hava bu güzellik kaçırılır mı ? Bizce kaçmamalı, çıkıp çıkıp Selvim'ya gelmeli, eylülün tadı çıkarılmalı..


Eylül okulların açılması vs gibi sebeplerden mütevellit yoğunluğu düşük bir aydır. Bu olumsuz bir durum değildir hatta aksine oldukça hoş bir ortamın işaretidir. Sıkış sıkış olan plajlar size özel moduna geçer, insanlar vardır ama ortam tenhadır, huzurludur. Gürültü eylül başı itibariyle genel olarak tüm bölgeyi terk eder, yerini sakin ve keyifli bir ortama bırakır. Nezih denilen türden bir tatil istiyorsanız işte tam  da eylül size göredir..


Deniz suyunun en tatlı zamanları yine eylüle denk gelir. Hafif ılık gibi ama değil gibi, böyle nasıl desek, üşütmeyen ama serinleten, sizi içine alıp bırakmak istemeyen bir hal durumu gibi  deniz tüm günü suda geçirme isteği uyandırabilir. Deniz sevenler içinde eylül en harika zamanları içinde barındırır..


Eylül bizim de en sevdiğimiz aylardan birisi, yoğunluğun azaldığı, misafirlerimize daha fazla zaman ayırabildiğimiz hatta onlarla birlikte tatil moduna girdiğimiz zamanlar. Kendinize güzellik yapın, kış gelmeden kaçın gelin, unutmayın "winter is coming"