D

Denize Uzak Yıldızlara Yakın Mekan : Selvim Bungalows

Denize Uzak Yıldızlara Yakın Mekan : Selvim Bungalows


Olimpos'u bilenler bilir, denize yakın pansiyonlar vardır, bir de üst tarafta denize uzak ama muhabbete, sükunete ve yıldızlara yakın olanlar vardır. Bizim işletmemiz denize, kalabalığa ve curcunaya yakın olan tarafta değil, denize uzağız biz. Bunun için üzgün müyüz ? Hayır, denize yakın veya uzak Olimpos'ta bulunan hangi pansiyonda kalırsanız kalın Olimpos sahili sit alanı olduğu için ören yeri girişinden itibaren yürümek durumunda kalırsınız. Yürünen yol oldukça keyiflidir çünkü antik Likya Kenti'nin tam da ortasından geçer. Amaç denize yürümek olsa bile ciddi bir tarihin içinden yürürsünüz. Yani denize yakın veya uzak olmasının Olimpos'ta konaklama seçimi yaparken tercih sebebi olması anlamsızdır. Denize yakın pansiyonlarda olmayan bir hizmet üst kesimde bulunan işletmelerde vardır ; denize özel servis. Yani biz sizi denize gitmek istediğinizde zaten ören yeri girişine bırakıyor ve dönüşte alıyoruz, konaklamak için yer seçerken böyle fani şeyleri dert etmeyin.

 

Aldığımız telefonlarda sık sorulan sorudur " denize yakın mısınız ?" ve biz keyifle "hayır değiliz" deriz. Keyifle deriz çünkü Olimpos'u gelip gördüğünüzde denize yakın olan işletmelerin dipdibe, dar alanlara inşa edilmiş olduklarını göreceksiniz. Halbuki Selvim Bungalows öyle mi ? Kocaman bir bahçe ve birbirini rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilmiş bağımsız ağaç evleri ile büsbüyük bir alana kurulmuş bir işletme. Bazen tüm odaları gezmemiz gerektiğinde bunu yürüyerek yapamayacağımızı fark ediyor  ve atla geziyoruz. Tamam at kısmı abartıydı belki ama gerekten büyük bir alanımız var ve bu sayede birbirine yapışık bungalovlarda yan odada dönen sohbetleri dinlemek yerine kendinize ait bağımsız ve konforlu ağaç evlerde mutlu mesut tatilinizi geçiriyorsunuz. Bu durumda denize yakın olmak mı, yoksa uzak olmak mı iyidir ?


Denize uzak ve yıldızlara yakınız derken de mecaz kullanmadık, cidden yıldızlara yakınız. Denize yakın pansiyonların bulunduğu bölge hem ses hem de ışık açısından ciddi bir kirlenme içindedir ve fakat bizim Selvim Bungalows'muz öyle mi, gece camdan dışarı baktığınızda yıldızları sayabilir, hatta şanslı iseniz bir yıldız kaymasına denk gelebilirsiniz. Denk gelmese bile üzülmeyin, Selvim Bungalows'ta tatil yapan bir kişi olarak yaklaşık 79 milyon küsür kişiden daha şanslısınız, olaya bu yönünden bakın, tatilinizin tadını çıkarın :)