B

Biz Sadece Pansiyonuz :(

Biz Sadece Pansiyonuz :(

Selvim Bungalow olarak bu işletmeyi devraldığımız günden bugüne önceliğimiz hep ama hep, istisnasız hep, her zaman, her durumda, her şartta, koşulda misafirlerimizin memnuniyeti olmuştur. Biz turizm sektörüne yeni girmiş insanlar değiliz ve bu bakış açısının işini bilen bir turizmciye uzun vadede paha biçilmez kazanımları olacağını biliriz. Bu yüzden de sizi mutlu etmek için elimizden gelen ne varsa yaparız ve bunu yaparken maddi kaygıları ikinci plana atarız. Çünkü ilki gerçekleştiğinde maddi kazanımlar zaten kendiliğinden gelecektir. Ayrıca zaten pansiyon işletip zengin olalım gibi uçuk ve ütopik bir hayalimiz olmadığını da bilin isteriz.  ( Keşke olsa ama yok olmaz ya :(  )


Düne kadar Selvim Bungalow'un müşteri memnuniyet oranı % 100 dü, şimdi ? Artık % 100 değil :( Bir misafirimiz bizim tüm çabalarımıza rağmen memnun ayrılmamış ve bunu internette bize ait bir mecrada dile getirmiş. Ve artık biz bugüne kadar rahatça dile getirdiğimiz "bizim müşteri memnuniyetimiz % 100 dür, bizden herkes mutlu ayrılır" cümlesini kuramayacağız. Memnuniyet oranınız ne diye sorulursa % 99,99 demek durumdayız ve bu çok can sıkıcı. Çünkü bu cevap sonrası mutlaka o memnun olmayan on bin kişiden birisi neden memnun olmadı sorusunun cevabı kafaları kurcalayacaktır. 


Yorum bu. Yorumda misafirimiz ilgimizden memnun ama hizmetten memnun değil. Çünkü biz odasını her gün temizlememişiz, havlularını sadece 1 kez yıkamışız ( bir düşünün 4 günde sadece 1 kez ! )  ve saç kurutma makinasını geri istemişiz. Hepsi neyse ama son yaptığımızdan dolayı özür dileriz. Sizin saç kurutma makinası ile aranızda duygusal bir bağ olabileceğini, ayrılmak istemeyeceğinizi hesaba katamadık, affedin !

Şaka bir yana elbette sizlerin görüşleri ve önerileri, yorumları bizim için azami derecede önemli. Ama henüz otel konsepti ile pansiyon konseptini ayırt edemiyorsanız, pansiyonların verdiği hizmetin içeriğini bilmiyorsanız bu şekilde sağda solda yazacağınız şeyler sizi zor durumda bırakabilir. Yorum yazan misafirimiz 5 yıldızlı otel konsepti beklentisi ile geldiği için hayal kırıklığına uğramış. Yine söylüyoruz bizim amacımız sizleri mutlu etmek ama bizim de bir çapımız var. Kahvaltıda neden havyar yok derseniz, size cevaben "evet neden yok ki kahretsin" tadında bir cevap vermek zorunda kalırız. Biz pansiyonuz yahu, çapımız belli ve yine de buna rağmen talepleri karşılamışız ama mutlu edememişiz.

Selvi Bungalow olarak müşteri memnuniyetimizin % 99,99 olduğunu hafif gurur duyarak ve hafifçe kulak çınlatarak belirtir ve ortamımızı paylaşmak için hepinizi bekleriz :)